Farbowanie włosów na chłodny blond

Jak dbać o włosy w odcieniach chłodnego blondu, żeby nie żółkły?

Chłodny blond to bardzo elegancki odcień i naprawdę pięknie się prezentuje, ale tylko do czasu, w którym włosy nie zaczną żółknąć. Zdarzy się to na pewno, dlatego warto zawczasu dowiedzieć się, jak przeciwdziałać utracie perfekcyjnego koloru. Zafarbowałaś włosy na chłodny blond? Zobacz, jakich kosmetyków potrzebujesz, a jakich powinnaś unikać.

Włosy żółkną? Być może źle dobierasz kosmetyki

Farbowanie włosów na chłodny blond to jednocześnie zobowiązanie do prawidłowej ich pielęgnacji. W przypadku takich włosów to nie przywilej i nie możliwość, ale obowiązek. Jeśli go zaniedbasz, włosy będą żółkły i z chłodnych staną się ciepłe, żółte lub słomiane. To na pewno nie jest efekt, o jaki ci chodziło.

Dlaczego włosy żółkną? Pigmenty wypłukują się z włosów niezależnie od koloru farby, ale nie da się ukryć, w przypadku blondu dzieje się to szybciej. Naturalne włosy zazwyczaj mają cieplejsze odcienie i tu kryje się odpowiedź na pytanie, dlaczego włosy żółkną.

Innym powodem mogą być źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów. Zazwyczaj te przeznaczone do włosów farbowanych na blond są uniwersalne, zarówno do chłodnych, jak i ciepłych odcieni. Mogą zawierać wyciąg z kurkumy, rumianku, olej sezamowy lub musztardowy. Wszystkie te produkty kojarzą się raczej żółto i taki właśnie odcień nadają włosom.

Jeśli masz włosy w odcieniu chłodnego blondu, dokładnie czytaj etykiety szamponów, masek i odżywek. Wyeliminuj te, które zawierają którykolwiek z wyżej podanych składników lub inny, kojarzący się z żółtym kolorem, np. esencję cytrynową.

Jak dbać o włosy farbowane na chłodny blond?

Włosy farbowane na chłodny blond to włosy bardzo wymagające. Przede wszystkim, jak każde włosy po farbowaniu, wymagają regularnego nawilżania. W ruch powinny pójść nawilżające szampony, maski, odżywki, a także oleje do włosów.

Przeczytaj także:  Jak dbać o skórę twarzy – 5 kluczowych kroków do pięknej cery

To bardzo ważne, nawet jeśli odcień utrzymuje się w niezmiennej, chłodnej tonacji. Zaniedbane włosy blond będą wyglądały na suche i zniszczone, a to na pewno nie doda elegancji ich właścicielce.

Zgodnie z zasadą, iż lepiej zapobiegać, niż leczyć, przynajmniej raz w tygodniu należy zafundować włosom w odcieniu chłodny blond płukankę z fioletowymi lub niebieskimi pigmentami. To sposób na neutralizację pojawiających się żółtych lub rudawych pasm we włosach. Jeśli włosy intensywnie tracą chłodny odcień, można sięgnąć po fioletowy szampon.

O czym jeszcze trzeba pamiętać przy pielęgnacji włosów farbowanych?

Włosy farbowane to zazwyczaj suche włosy. Jeśli do tej pory używałaś szamponu do włosów tłustych, koniecznie zmień go na inny.

Suche włosy nie lubią gorącej suszarki, obniż temperaturę suszenia. Jeśli używasz prostownicy lub termolokówki, nie zapomnij o kosmetykach termoochronnych.

Nie trzyj włosów ręcznikiem, bo możesz uszkodzić ich strukturę. Owiń i poczekaj, aż tkanina wchłonie nadmiar wody.

Rozczesuj włosy powoli, zaczynając od końcówek i sięgając coraz wyżej. Rób to tylko wówczas, gdy włosy wyschną. To nieprawda, że mokre rozczesuje się łatwiej. Za to na pewno łatwiej je uszkodzić.

Nie myj włosów codziennie, bo to je dodatkowo wysuszy. W przypadku suchych włosów nie ma takiej konieczności. Po każdym myciu nakładaj odżywkę. Raz w tygodniu nałóż maskę, ale pamiętaj, że potrzebujesz co najmniej pół godziny na taki zabieg.

Przewiń na górę