Program

Dowiedz się na czym polega akcja oraz jakie atrakcje czekają na Ciebie w poszczególnych laboratoriach.

Noc Laboratoriów po raz piąty we Wrocławiu

Wrocławskie firmy, uczelnie, instytucje państwowe i naukowe w nocy 19 października otworzą drzwi do swoich pracowni badawczych, na co dzień niedostępnych dla laików. Podobnie jak w poprzednich latach organizatorem Nocy Laboratoriów jest NOKIA. Wraz z kilkunastoma partnerami akcji szykuje warsztaty, pokazy i wyjątkowe w tym roku atrakcje.

W 4 ostatnich edycjach na nocne zwiedzanie wyruszyło w sumie ponad 10000 osób! Rok temu otworzono dla nich ponad 40 laboratoriów, w których przeprowadzono w sumie ponad 100 warsztatów oraz tyle samo różnych prezentacji. Wstęp jest bezpłatny, ale warto pamiętać, że w ubiegłym roku wejściówki rozeszły się w kilka dni, a miejsca na niektóre warsztaty czy wykłady były zajęte już po kilku godzinach od uruchomienia zapisów! W tym roku zapisy ruszają 5 października. 

O akcji 

Organizowana przez firmę Nokia Noc Laboratoriów jest pierwszym tego typu wydarzeniem (a piątą już edycją) we Wrocławiu i w Polsce. W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki. Wszystkich spragnionych wrażeń i chętnych do odkrywania tajników nauki zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. 

Nie prześpij tego!

Sprawdź program u każdego z partnera w zakładce Laboratoria

 

Sprawdź program

Nokia
3M
Nanores
Okręgowy Urząd Miar
Whirlpool
Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Wrocławski
Pro Mathematica
WPT
Dolby
Instytut Łączności
Euroimmun
Hydropolis