Program

Dowiedz się na czym polega akcja oraz jakie atrakcje czekają na Ciebie w poszczególnych laboratoriach.

Noc Laboratoriów po raz czwarty we Wrocławiu

Wrocławskie firmy, uczelnie, instytucje państwowe i naukowe w nocy 20 października otworzą drzwi do swoich pracowni badawczych, na co dzień niedostępnych dla laików. Podobnie jak w poprzednich latach organizatorem Nocy Laboratoriów jest NOKIA. Wraz z kilkunastoma partnerami akcji szykuje warsztaty, pokazy i wyjątkowe w tym roku atrakcje.

W 3 ostatnich edycjach na nocne zwiedzanie wyruszyło w sumie ponad 10000 osób! Rok temu otworzono dla nich ponad 40 laboratoriów, w których przeprowadzono w sumie 88 warsztatów oraz 90 różnych prezentacji. Wstęp jest bezpłatny, ale warto pamiętać, że w ubiegłym roku wejściówki rozeszły się w kilka dni, a miejsca na niektóre warsztaty czy wykłady były zajęte już po kilku godzinach od uruchomienia zapisów! W tym roku zapisy ruszają 10 października. 

O akcji 

Organizowana przez firmę Nokia Noc Laboratoriów jest pierwszym tego typu wydarzeniem (a czwartą już edycją) we Wrocławiu i w Polsce. W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki. Wszystkich spragnionych wrażeń i chętnych do odkrywania tajników nauki zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. 

Nie prześpij tego!

Sprawdź program u każdego z partnera w zakładce Laboratoria

 

Sprawdź program

Nokia
3M
Nanores
Okręgowy Urząd Miar
Whirlpool
PORT POLSKI OŚRODEK ROZWOJU TECHNOLOGII
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Wrocławski
Pro Mathematica
IEL Wrocław
WPT
Dolby
Instytut Łączności
Euroimmun
Hydropolis