Whirlpool

OPIS FIRMY

Whirlpool Corporation to jeden z największych z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2017 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 92 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit, Hotpoint i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie.

W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) zatrudniamy ok. 22 tys. pracowników, prowadzimy sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiadamy zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 7 krajów. Whirlpool EMEA to segment operacyjny Whirlpool Corporation, którego centrala znajduje się w Pero (MI) we Włoszech.

Polska jest jednym ze strategicznych krajów dla firmy Whirlpool Corporation w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). W 2015 roku firma ogłosiła tak zwany Plan Przemysłowy dla Polski. Jego celem była racjonalizacja i specjalizacja wszystkich polskich stref przemysłowych (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku) oraz unowocześnienie platform produkcyjnych. Na ten cel do końca 2018 roku przeznaczone zostaną 293 mln euro.

Whirlpool Company Polska zatrudnia obecnie około 6000 osób, oprócz trzech centrów produkcyjnych posiada również biuro komercyjne w Warszawie, Centrum Usług Wspólnych dla Finansów EMEA w Łodzi (otwarte w 2017 roku) oraz Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu, w ramach którego działa również Globalne Centrum R&D dla Lodówek. Na początku kwietnia bieżącego roku zakończono proces unifikacji przedsiębiorstwa w jeden podmiot prawny, będący konsekwencją przejęcia przez Whirlpool Corporation firmy Indesit Company w 2014 roku. Whirlpool Company Polska jest trzecim największym inwestorem amerykańskim w Polsce.

HARMONOGRAM

 Laboratorium Niezawodności:

– prezentacja robotów do testowania drzwi i paneli sterowania zmywarek;

– testy komponentów na stole wibracyjnym (shaker);

– pomiar twardości wody metodą miareczkową;

– długotrwałe testy zmywarek;

Laboratorium Transportowe:

– prezentacja sekwencji testowania wyrobów w opakowaniach;

– model percepcji odbioru dźwięków przez człowieka;

Laboratorium Głośności:

– pomiar hałasu wyrobu w komorze akustycznej;

– Stach vel head and tores symulator;

Laboratorium Badań Funkcjonalnych:

– prezentacje wykorzystywanych zabrudzeń podczas testów zmywarek;

– samodzielne przygotowanie zabrudzeń;

Sesje po 45min min każda.
Godziny wejść: 17:00,18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00
Grupy: 15 osobowe