Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY
ul. Norwida 25, Wrocław

Uniwersytet Przyrodniczy

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to jedna z najlepszych specjalistycznych uczelni w kraju. Prowadzi kształcenie i badania w dziedzinach przyrodniczych i rolniczych, jak również inżynieryjnych i technicznych, w tym – biotechnologicznych. Przekazywana wiedza i projekty realizowane na UPWr uwzględniają wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju przyjaznego ludziom i zwierzętom.

 

Tołpa

Tołpa to polska marka kosmetyków skierowana dla wszystkich, którzy cenią prostotę, minimalizm i transparentność. Hasło ,,mała wielka pielęgnacja” oddaje charakter marki, dla której ważne są codzienne, drobne czynności, które ostatecznie przekładają się na wyraźny efekt. To pierwsza marka kosmetyczna w Polsce, która zachęca do prowadzenia zdrowego stylu życia opartego o rozsądek i zrównoważone podejście, nie tylko do pielęgnacji, ale też do codziennie podejmowanych wyborów.

 

Kosmetyczne laboratorium

W tym roku w ramach Nocy Laboratoriów Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ponownie odkryje przed wrocławianami tajemnice kosmetyków – roślinnych, ekologicznych i domowych. Naukowcy pokażą, jak samodzielnie zrobić krem – na dzień, na noc i pod oczy – a kosmetolodzy opowiedzą o najczęstszych kosmetycznych pułapkach i mitach, doradzą jak dobrać kosmetyki do stanu skóry i na co zwrócić uwagę w drogerii.

Warsztaty poprowadzimy we współpracy z firmą Tołpa, która nazwę i bazę swoich kosmetyków zawdzięcza prof. Stanisławowi Tołpie, pierwszemu rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i twórcy preparatu torfowego – substancji wzmacniającej odporność, przyspieszającej regenerację organizmu i poprawiającej kondycję skóry.

 

Godziny rozpoczęcia: 17:00, 18:30, 20:00
Czas trwania: około 60 minut
Miejsce: gmach główny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ul. Norwida 25, I piętro, laboratorium chemiczne  
Limit miejsc na każdą godzinę: 14
Wiek: od 16 roku życia

Kontakt: [email protected]

zapisy