Hydropolis

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Wrocławskie Hydropolis jest miejscem, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. W oparciu o najnowsze technologie i multimedialne środki przekazu edukuje na temat wody. Interaktywna wystawa odkrywa i opisuje procesy, w których „substancja życia” bierze udział – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

To właśnie tu możesz m.in. wejść do legendarnego batyskafu, odpocząć na leżance w egzotycznej scenerii, stanąć twarzą w twarz z podwodnymi organizmami i obejrzeć kosmiczny film na ekranie 360 stopni – a to wszystko pod ziemią!

Hydropolis działa dopiero od grudnia 2015 roku, ale już zdążyło wypracować sobie opinię jednego z najciekawszych centrów nauki w Polsce i docenione zostało nie tylko przez zwiedzających, ale i niezależne grona eksperckie. Na koncie obiektu jest już 10 nagród i wyróżnień – wśród nich tytuł nowego cudu Polski 2016 wg. czytelników National Geographic Traveler.

Więcej informacji nt. Hydropolis: www.hydropolis.pl

Wybuchowa Noc w Hydropolis

Suchy lód, pasta do zębów dla słonia, ciecz nienewtonowska i woda gazowana- brzmi skomplikowanie? Wszystko zostanie wyjaśnione podczas specjalnych warsztatów z okazji Nocy Laboratoriów w Hydropolis. Będzie wybuchowo i naukowo.
Hydropolis zaprasza na widowiskowe pokazy doświadczeń, podczas których zamrożony do – 80 stopni Celsjusza dwutlenek węgla zamienia się w biały obłok i rozrywa na strzępy worki, tworzy niesamowite bańki, a nawet armatkę. Uczestnicy wykonają również enigmatyczną pastę do zębów dla słonia, która wydziela parę wodną i ciepło w ramach reakcji egzotermicznej. Kolejną z atrakcji będzie ciecz, która pod naciskiem zmienia stany skupienia z ciekłego w stały.

Tury

Ze względu na ograniczenia techniczne oraz zasady BHP, do sali warsztatowej może wejść jednokrotnie maksymalnie 20-osobowa grupa. Wejście na warsztaty uzyskają tylko te osoby, które zarezerwują wejściówkę przez internet. Warsztaty będą odbywały się w dwóch salach, w każdej co godzinę.

Sala nr 1

Sala nr 2

20:00 – 20:40

20:15 – 20:55

21:00 – 21:40

21:15 – 21:55

22:00 – 22:40

22:15 – 22:55

23:00 – 23:40

23:15 – 23:55

Zapisy odbywają się poprzez stronę portal Evenea i rozpoczną się 10 października o godzinie 12:00:
https://hydropolis-noc-lab.evenea.pl/

Ważne:
Noc Laboratoriów odbywa się w salach warsztatowych w budynku sąsiadującym z Wieżą Ciśnień i nie obejmuje możliwości zwiedzania stałej wystawy Hydropolis. Osoby, które dokonają rezerwacji miejsc, prosimy o zbieranie się najpóźniej kwadrans przed godziną rozpoczęcia warsztatu w recepcji MPWiK S.A. przy ul. Na Grobli 14/16.