Uniwersytet Wrocławski
Katedra Kryminalistyki
Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii

W Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego mieści się wyjątkowe miejsce – Pracownia Badań Dokumentów. To tutaj w trakcie Nocy Laboratoriów dowiecie się, jak sprawdzić autentyczność dokumentów i uniknąć przyjęcia fałszywych pieniędzy.


Pracownia Badań Dokumentów to miejsce pracy specjalistów, którzy prowadzą badania poligraficzne i weryfikują autentyczność dokumentów. Prowadzone są ekspertyzy poligraficzne, badania pismoznawcze oraz fizyko-optyczne i fizyko-chemiczne. Prawnicy analizują środki kryjące, w tym pasty długopisowe, narzędzia piszące, oraz urządzenia drukujące. Potrafią również określić, czy ewentualny oszust za pomocą środków chemicznych usunął znaki graficzne. Pomaga im w tym specjalistyczny sprzęt, m.in. spektometr ramanowski.


W trakcie pokazu prawnicy pokażą, jak zweryfikować autentyczność dokumentów – dowodów osobistych, dowodów rejestracyjnych, paszportów i praw jazdy. Opowiedzą również, jakie zabezpieczenia stosują emitenci na dokumentach publicznych i banknotach.


Chcesz umieć sprawdzić autentyczność dokumentów? Przyjdź do Katedry Kryminalistyki Uniwersytetu Wrocławskiego i nie daj się oszukać!

LINK DO ZAPISÓW

https://noclaboratoriowuwr1.evenea.pl/

https://noclaboratoriowuwr2.evenea.pl/

https://noclaboratoriowuwr3.evenea.pl/