Siedziba Rawlplug S.A. (Koelner Rawlplug IP)
ul. Kwidzyńska 6
51-416 Wrocław

 

 

W ciągu doby przez najbardziej ruchliwe mosty może przejeżdżać aż kilkaset tysięcy samochodów. Siła wiatru odchyla najwyższe wieżowce świata nawet o półtora metra od pionu. Zastanawia Was, jak to możliwe, że ich konstrukcje wytrzymują tak duże obciążenia? Specjaliści z Laboratorium Mechanicznego Rawlplug we Wrocławiu z chęcią Wam wyjaśnią i podzielą się swoją wiedzą o nowoczesnych zamocowaniach, które pozwalają projektantom realizować coraz bardziej odważne pomysły architektoniczne.

W Rawlplug specjalizujemy się w produkcji zamocowań i elementów złącznych. W naszym Laboratorium Mechanicznym zlokalizowanym we Wrocławiu realizujemy badania nad zamocowaniami budowlanymi. Na powierzchni ponad 300m2 doświadczeni, wykwalifikowani i pełni entuzjazmu specjaliści - przy użyciu nowoczesnego sprzętu badawczego - weryfikują nowatorskie pomysły. Projektowane w naszym centrum badawczo-rozwojowym wyroby marek Rawlplug i Koelner, wyznaczają nowe standardy w technice montażu oraz wskazują kierunki rozwoju naszej branży.

Odwiedzając nas w trakcie Nocy Laboratoriów będziecie mieli okazję zobaczyć, jak testujemy wytrzymałość naszych zamocowań, aby zagwarantować inwestorom najwyższe bezpieczeństwo każdej realizacji. Poznacie metodę działania komory solnej i podejrzycie proces powstawania korozji na kotwach wykonanych ze stali nierdzewnej. W trakcie przeprowadzanych przy Was eksperymentów dowiecie, się jak dużym zagrożeniem dla zamocowań jest wodór oraz co stanie się, jeżeli nieprawidłowo zaprojektowane rozwiązania zostaną wyrwane siłą wiatru czy obciążeń konstrukcyjnych. Będziemy wyrywać, obciążać, wyciskać, rozciągać, dzięki czemu przekonacie się też, jak wiele badań laboratoryjnych stoi za kołkami rozporowymi, na których wiszą szafki w Waszej kuchni.

Noc Laboratorium to niesamowita okazja, aby zajrzeć do ośrodków badawczych, do których na co dzień wstęp mają tylko ich pracownicy. Zachęcamy do wizyty w Laboratorium Mechanicznym Rawlplug - przed nami noc doświadczeń, pokazów i konkursów dla wszystkich odwiedzających.

 

 
Godziny zwiedzania:

 

Grupa I: 17.00 - 17.55 http://noclaboratoriowrawlplug1.evenea.pl/

Grupa II: 18.00 - 18.55 http://noclaboratoriowrawlplug2.evenea.pl/

Grupa III: 19.00 - 19.55 http://noclaboratoriowrawlplug3.evenea.pl/

Grupa IV: 20.00 - 20.55 http://noclaboratoriowrawlplug4.evenea.pl/

Grupa V: 21.00 - 21.55 http://noclaboratoriowrawlplug5.evenea.pl/

Dojazd: tramwaj linii nr 6, przystanek ul. Gęsia lub Bociania.

Prosimy o punktualne przybycie!
 

Zapraszamy!

Uczestnictwo w Nocy Laboratoriów jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzenia dostępnego na stronie www.noclaboratoriow.pl w zakładce "Zasady uczestnictwa".

     

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

Zapisz

 

Zapisz

Zapisz