Wrocławskie Centrum Badań EIT +

ul. Stabłowicka 147 , 54-066 Wrocław


EIT+ posiada najbardziej kompleksową infrastrukturę badawczą w Europie środkowo-wschodniej (ponad 23 000 m2 powierzchni) wyposażoną w najnowszy sprzęt laboratoryjny. Pozwala to realizować interesujące przemysł, aplikacyjne projekty badawcze oraz badania podstawowe uwzględniające światowe trendy rozwojowe. Konsekwentnie wdrażamy ideę szerokiej współpracy naukowców reprezentujących różne dziedziny, czerpiąc z ogromnego potencjału wrocławskiego i ogólnopolskiego środowiska naukowego.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ tworzą unikalni ludzie, funkcjonujący w realiach nowoczesnych technologii w Kampusie Pracze, dla których nauka ma wymiar praktyczny i służy rozwojowi gospodarki. Swoje doświadczenie zbierali i nadal pogłębiają we współpracy z najlepszymi ośrodkami współpracującymi z przemysłem na świecie jak: Berkeley, Stanford, Princeton, Fraunhofer Institute, Gent University. Nasza kadra naukowa, a także współpracujący z nami naukowcy, prowadzą prace w obszarach biotechnologii, diagnostyki medycznej, farmacji, nanotechnologii, technik laserowych, inżynierii materiałowej i chemii. Opracowywane technologie zdobywają nagrody na międzynarodowych targach i konferencjach naukowych. Od samego początku tworzone są z myślą o wdrożeniach w przemyśle, co sprawia, że Wrocławskie Centrum Badań EIT+ systematycznie rozwija obszar biznesowy

NOC LABORATORIÓW 2016

Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do pomieszczenia, gdzie kurz nie istnieje. Specjalne kombinezony ochronne, maski na twarz oraz obuwie to nieodłączne elementy ubioru. Laboratoria typu clean room, bo o nich mowa, to rodzaj pomieszczeń o kontrolowanych parametrach środowiskowych, w szczególności pod kątem zanieczyszczeń typu: pył, kurz, bakterie, opary chemiczne, ale także rodzaju światła, kierunku przepływu powietrza, temperatury oraz ciśnienia.

Nietypowy sprzęt mierzący 3,5 metra wysokości i ważący 3,5 tony znajduje się w laboratorium mikroskopii elektronowej. Urządzenie to wysokorozdzielczy transmisyjny mikroskop elektronowy FEI TITAN i jest obecnie jedynym transmisyjnym mikroskopem elektronowym o takiej konfiguracji
w Polsce. Aby zamieścić w nim próbkę do badania należy wejść do niego po specjalnej platformie. Oprócz niego, nasi naukowcy zaprezentują świat spod mikroskopu. Chrabąszcze, muszki, motyle w powiększeniu kompletnie nie przypominają tych owadów, z którymi spotykasz się na co dzień. Sprawdzimy także czy poprawnie odgadniesz co kryje się pod naszymi preparatami!

W laboratorium mikroobróbki laserowej nasi pracownicy zaprezentują przed uczestnikami możliwości wykorzystywania skupionej wiązki laserowej do obróbki materiałów w skali mikro. Jak wygląda skomplikowany proces mikrocięcia, mikrodrążenia oraz znakowania laserowego? Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w demonstracji znakowania laserowego.

Na koniec w laboratorium badań struktury ciała stałego odkryjemy przed wami tajniki badań struktury atomowej i elektronowej skanowanych powierzchni. Wytłumaczymy czym są komory preparacyjne, analityczne i jak wygląda proces drukowania 3D

Te wszystkie nowoczesne laboratoria będzie można zobaczyć właśnie podczas Nocy Laboratoriów. To nie lada gratka, ponieważ na co dzień do pomieszczeń osoby z zewnątrz nie mają dostępu. Poza tym warto przenieść się chociaż na chwilę do innej super czystej rzeczywistości.

Więcej informacji dostępne pod Strona organizatora


Uczestnictwo w Nocy Laboratoriów jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzenia dostępnego na stronie www.noclaboratoriow.pl w zakładce "Zasady uczestnictwa".

 Zapisy:

I tura: 17:00-18:00 http://noclaboratorioweit1.evenea.pl/

II tura 18:15-19:15 http://noclaboratorioweit2.evenea.pl/

III tura 19:30-20:30 http://noclaboratorioweit3.evenea.pl/

IV tura: 20:45- 21:45 http://noclaboratorioweit4.evenea.pl/

V tura 22:00- 23:00 http://noclaboratorioweit5.evenea.pl/

Zapisz

 

            

 

Zapisz

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapi

Zapisz

Zapisz