Humanitarium Ogrody Doświadczeń
Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+
ul. Stabłowicka 147A, 54-066 Wrocław

humanitarium

 

 

Humanitarium to park rozrywki edukacyjnej który znajduję się na terenie Kampusu Pracze . Innowacyjny sposób przekazywania wiedzy, poparty jest atrakcyjnym programem edukacyjnym, skierowanym do wszystkich grup wiekowych.

Autorska nazwa „Humanitarium” nawiązuje do tematyki skoncentrowanej na człowieku, a także do nazewnictwa podobnych placówek na świecie, np. Universarium, Experymentarium, Exploratorium. Na powierzchni ok. 1000 m kw. znajdują się interaktywne eksponaty i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje.Obecnie zapraszamy na wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Na miejscu przenosimy się w świat, w którym nic nie jest takie na jakie wygląda. Dyfrakcja i interferencja światła, znikające szkło, efekt fotoelektryczny… co może brzmieć obco. Ścieżka edukacyjna pomoże zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwalą tę wiedzę. Na wystawie nauka przeplata się z zabawą. Jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie lub polatać na miotle? Ile czasu wytrzymasz w „obłędnym” pokoju? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz u nas w Humanitarium.

W holu budynku znajduje się sklepik „Od smyka do matematyka” z zabawkami edukacyjnymi, grami logicznymi, łamigłówkami i książkami popularnonaukowymi.

Oferta Humanitarium wzbogacona jest także o organizację przyjęć okazjonalnych, na których nie brakuje połączenia nauki ze wspaniałą zabawą! Przyjęcia urodzinowe są przykładem spełnienia marzeń młodego odkrywcy.

Humanitarium także udostępnia zainteresowanym powierzchnie użytkową w celu organizacji wszelkiego rodzaju uroczystości, spotkań, seminariów, konferencji, koncertów, pikników. Organizuje również wyjazdowe tematyczne pokazy i warsztaty.

HUMANITARIUM zaprasza na NOWA wystawę „Odnawialne Źródła Energii”. Wystawa obejmuje trzyetapową ścieżkę edukacyjną składającą się z interaktywnych eksponatów i multimediów. Empirycznie przekonaj się jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzących ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego. Oświetl energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wyślij rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misje specjalną, wyprodukuj energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i użyj energii sprężonego powietrza …do układania fryzury. Wystawa OZE to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych, która jednocześnie skłania do refleksji nad kierunkiem rozwoju przemysłu energetycznego i dbałości o środowisko naturalne.

Wejście o pełnych godzinach (19:00 – 21:00).

19:00    
Wejście na wystawę (max. 90 osób; czas zwiedzania wystawy – 50 minut.)
19:15    
Pokaz z suchym lodem
20:00     Wejście na wystawę
(max. 90 osób; czas zwiedzania wystawy – 50 minut.)
20:15     Pokaz z suchym lodem
21:00    
Wejście na wystawę (max. 90 osób; czas zwiedzania wystawy – 50 minut.)
21:15    
Pokaz z suchym lodem i z ciekłym azotem
22:00     Zamknięcie Nocy Laboratoriów

Więcej inforamcji na stronie:

www.humanitarium.pl
https://www.facebook.com/Ogrody.Doswiadczen.Humanitarium

 

REGULAMIN ZWIEDZANIA

 

 http://humanitarium.eu/wp-content/uploads/2013/02/Regulamin-zwiedzania-Humanitarium.pdf
http://humanitarium.eu/wp-content/uploads/2013/02/Regulamin_laboratorium_Humanitarium.pdf

 

Zapisz

Zapisz

 LINK DO ZAPISÓW: https://bilety.eitplus.pl/

Zapisz

Zapisz

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz