Wrocławski Park Technologiczny partnerem Nocy LaboratoriówJuż tylko dwa tygodnie dzielą nas od Nocy Laboratoriów – pierwszej takiej imprezy we Wrocławiu, podczas której niedostępne na co dzień laboratoria otworzą się dla wszystkich chcących odkrywać tajniki nauki i zgłębiać wiedzę o nowych technologiach. Organizatorami wydarzenia są Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz NOKIA Networks. Wśród partnerów Nocy Laboratoriów, zaplanowanej na 10 października, są też Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundacja Pro Mathematica.

Sprawdź, co robią naukowcy w WPT

Wrocławski Park Technologiczny (WPT) to jeden z największych i najnowocześniejszych parków technologicznych Polsce. W WPT swoje siedziby mają m.in.: firmy biotechnologiczne, chemiczne, elektroniczne, IT oraz zajmujące się mechaniką, kriogeniką i robotyką, które prowadzą prace badawczo-rozwojowe i inwestują w innowacje. Mogą korzystać z 12 laboratoriów i prototypowni wyposażonych w specjalistyczną aparaturę. W laboratoriach WPT powstają produkty, które służą ludziom na całym świecie.

Uczestnicy Nocy Laboratoriów, którzy 10 października w godz. 17–21 odwiedzą WPT (ul. Duńska 9) będą mieli okazję zapoznać się z produktami wytwarzanymi w laboratoriach WPT.

Wśród firm, które zaprezentują swoją działalność oraz rezultaty prac będzie Pure Biologics - spółka biotechnologiczna, która skupia się na diagnostyce onkologicznej do wczesnego wykrywania nowotworów, a także Amplicon – twórcy innowacyjnych testów opartych na analizie DNA, dzięki którym osoba ukąszona przez kleszcza może sprawdzić czy została zarażona boreliozą. 

Atrakcje dla najmłodszych

Atrakcje na Noc Laboratoriów przygotowała też powołana przez WPT Fundacja Pro Mathematica. Jej głównym celem jest rozwijanie zainteresowań naukowych u dzieci i młodzieży poprzez wspólną zabawę i eksperymentowanie. Prowadzone przez Fundację Centrum Edukacyjne „Technoludek” na Noc Laboratoriów przygotowało warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat. Podczas imprezy na najmłodszych czekać będą zajęcia pt. „Kolorowe laboratorium”, podczas których poznają oni tajemniczy świat chemii - sprawdzą kolory soku z kapusty oraz przetestują jakie substancje mogą spowodować pienisty wybuch. Uczestnicy warsztatów z kriogeniki zobaczą co dzieje się z różą schłodzoną do temperatury blisko -200 st. C. Nie zabraknie też atrakcji dla chcących zgłębić tajniki genetyki - oddzielając DNA z pomidora dzieci dowiedzą się czym są geny i jak powstaje GMO. Jedną z atrakcji planowanych na ten wyjątkowy wieczór są też zajęcia z Ozobotami – na najmniejszymi robotami na świecie.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wysłanie zgłoszenia na adres noclaboratoriow@technologpark.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

 

 

 

POWRÓT